Kaip dažnai Jūs galvojate apie būtinybę rūpintis savo patalyne? Ar pakanka tik reguliariai keisti patalynės užvalkalus švariais?
Tyrimai ir apklausos rodo, kad dauguma žmonių, kurie nuolat rūpinasi savimi ir laikosi asmens higienos, dažnai neskiria pakankamai dėmesio patalynės priežiūrai. Mes nuolat prausiamės duše arba vonioje, valome dantis, skalbiame ir keičiame apatinius ir viršutiniai drabužius, reguliariai keičiame dantų šepetuką. Tačiau paprastai pamirštame arba nepakankamai žinome apie tinkamą patalynės higienos priežiūrą. Daugeliu atvejų yra reguliariai keičiami ir skalbiami patalynės užvalkalai, bet pagalvės ir antklodės yra neprižiūrimos, retai vėdinamos. To pasekoje patalynės užpilduose kaupiasi ir dauginasi dulkių erkutės, alergenai, mikrobai, bakterijos ir virusai, grybelio sporos, pelėsis. Kaip visi šie mikroorganizmai patenka į užpildus? Kvėpuodami mes juos „platiname“ oru. Vėdinant patalpas jie taip pat patenka oru iš gatvės, o per užvalkalo audinį, siūles ir užtrauktukus mikroorganizmai lengvai patenka į užpildus. Mūsų pakankamai šiltos patalpos ir natūraliai prakaitavimo miegant metu susiformuojanti drėgmė, yra puiki terpė daugintis mikroorganizmams patalynės užpilduose.
Nuolatinis kontaktas su tokia, t.y. infekuota patalyne skatina prastą savijautą ryte, kvėpavimo, odos ligų, alerginių ligų atsiradimą ir/ar paūmėjimą. Vidutiniškai žmogus lovoje miegodamas praleidžia trečdalį gyvenimo, tad nesirūpindami miego higiena elgiamės nepakankamai rūpestingai savo ir savo artimųjų sveikatos atžvilgiu. Dažniausiai tai vyksta dėl nuolatinio laiko trūkumo, neturėjimo papildomos pagalvės ar antklodės, kurias galėtume naudoti, kol skalbiama ir džiovinama dažniau naudojama.
Atlikti tyrimai parodė, kad net ir reguliariai laikantis higienos taisyklių, per 1,5-2 metus naudojant patalynę, jos svoris padidėja perpus. Pavyzdžiui, pagalvė su sintetiniu arba natūraliu užpildu, pradžioje naudojimo sveria 600 gramų, o po 2-jų metų naudojimo svers apie 1100 -1200 gramų.
Kaip manote, kas sudaro tą papildomą pagalvės svorį? Dažniausiai tai negyvos odos dalelės, bakterijos, virusai, dulkių erkutės ir kiti patogenai. Aukščiau esančiame paveikslėlyje tai tik keli pavyzdžiai to, kas gana dažnai randama įprastos vidutinės šeimos, nuolat besilaikančios asmens higienos, gyvenančios įprastomis buitinėmis sąlygomis patalynės užpilduose. Ar nebaisu praleisti trečdalį gyvenimo tokioje „draugijoje“?
Šiuo metu rinkoje, žinoma, yra gaminių, kurie dalinai gali išspęsti šias problemas. Tai paprastai specialių užpildų pagalvės ir antklodės su antibakteriniais įvairių cheminių sudedamųjų dalių priedais, kurie kai kuriais atvejais ir patys gali jautriems asmenims sukelti alergines reakcijas. Prakaitas, negyvos odos dalelės ir kita biomedžiaga neturėtų prasiskverbti į pagalves, antklodes ir čiužinius. Laikui bėgant, o po tam tikro skaičiaus plovimų/valymų, antibakterinės antialerginės patalynės gaminių savybės nyksta ir užpilduose gali atsirasti patogeninių mikroorganizmų, dulkių erkučių ir panašiai.
Bendrovė „Gabriel Scientifics“ daug metų domisi sveika miego aplinka, investuota į tyrimus ir kuria naujus produktus, kurie eliminuotų infekcijos riziką miego metu. Mokslininkai, pažangios technologijos ir ilgametė sėkminga darbo patirtis sveikatos priežiūros sektoriuje padėjo išradėjams sukurti unikalią produktų liniją miegui „SleepAngel“ (iš anglų kalbos: „Miego angelas“). Tai unikali ir novatoriška barjerinė antialerginė patalynė skirta suaugusiems ir vaikams – pagalvės, antklodės, čiužiniai ir antčiužiniai, pozicionavimo priemonės neįgaliesiems.
SleepAngel™ gaminiai šiuo metu yra vieninteliai pasaulyje, kurie turi moksliškai įrodyta 100% efektyvų barjerą nuo alergenų, dulkių erkučių, bakterijų, virusų, grybelio sporų ir kitų patogenų prasiskverbimo į patalynės užpildus.